Witajcie w świecie Powsinogi!
P O W S I N O G A

NAPISZ

nAPISZ DO MNIE

Lorem ipsum

podróże Peru Lima zwiedzanie

   Rapa Nui

     Brazylia/Argentyna, Cataratas del Iguazu

 

 

   Indie, Taj Mahal

 

 

   Kolumbia, Valle de Cocora

 

 

   Japonia, Nara

 

 

   Tanzania, Ngorongoro

 

 

   Chiny, Jinshanling

 

 

   Bali

 

 

   Kambodża, Angkor Wat

 

 

   Laos, Kuang Si

 

 

   Birma, Bagan

 

 

Szacowny Gościu,

Jeżeli się tutaj znalazłeś, to prawdopodobnie szukasz informacji na temat jakiegoś kraju, który Cię interesuje. Jest bardzo prawdopodobne, że gromadzisz te informacje, ponieważ przygotowujesz się do własnej podróży. Możliwe jednak, że właśnie skądś wróciłeś i teraz porządkujesz wiedzę na temat tego, co już zobaczyłeś. Nie wykluczam też, że po prostu fascynuje Cię świat, lecz z jakiegoś powodu obecnie nie możesz oglądać go własnymi oczami i postanowiłeś zobaczyć go moim wzrokiem. Tak czy inaczej, bardzo mi miło, że tutaj jesteś…

Długo zastanawiałem się, w jakiej formie mógłbym przedstawić innym osobom moje przeżycia w taki sposób, by wzbudzić ich zainteresowanie. Ponieważ moje podróże to z reguły dość krótkie – trzy lub czterotygodniowe wyjazdy, nie mogę stawiać się przecież w pozycji podróżnika-eksperta, posiadającego wystarczającą wiedzę, aby stworzyć coś w rodzaju przewodnika, gdyż po pierwsze - bywam tylko w niektórych spośród ogromnej ilości ciekawych miejsc w danym kraju, zaś po drugie wszelkie informacje praktyczne musiałbym najzwyczajniej w świecie przepisać z innych, istniejących już źródeł. Mówiąc krótko - chcąc przedstawić coś oryginalnego i niepowtarzalnego, mogę jedynie zaoferować swoje własne doświadczenia zdobyte w trakcie podróży oraz podzielić się subiektywnymi obserwacjami poczynionymi w odwiedzonych miejscach. Mam nadzieję, że informacje zawarte w moich relacjach stanowić będą ciekawe wprowadzenie do poznawania nowych krain dla tych, którzy szykują się do wyjazdu, a w ocenie pozostałych gości tej strony postrzegane będą jako zbiór ciekawostek, którym przypisać jednak można również walor poznawczy. Nie znajdziecie w moich fotoreportażach informacji o tym , w którym roku spłonęła jakaś katedra i w którym ją odbudowano. Wolę opowiedzieć Wam o swoich odczuciach, emocjach i spostrzeżeniach towarzyszących mi podczas odkrywania nowych miejsc. Wyjątkiem będą tutaj stanowiska archeologiczne i dawne świątynie – często brak jest obszerniejszych informacji na ich temat w polskojęzycznych serwisach i jest to pierwszy powód, dla którego przedstawiam je tutaj dość szczegółowo. Drugi powód jest bardzo prozaiczny – po prostu miejsca te pasjonują mnie w wyjątkowy sposób, uwielbiam je odwiedzać i gromadzę na ich temat dość szczegółowe informacje przed każdym wyjazdem.

Poszczególne miejsca, które udało mi się odwiedzić przedstawiłem w formie fotoreportaży dostępnych w zakładce „Moje podróże”. Rozwijane menu przekieruje Was do podstron poświęconych kontynentom, gdzie z kolei znajdziecie linki do konkretnych miejsc, w których byłem i które opisałem. Taka formuła moim zdaniem w najbardziej przejrzysty i uporządkowany sposób pozwala mi zaprezentować zarówno moje wspomnienia, jak i fotografie. W zakładce „Galeria” znajdziecie odnośniki do albumów ze zdjęciami z poszczególnych destynacji. W zakładce „O mnie” znajdziecie garść informacji o narcyzie, który chwali się tutaj swoimi podróżami. Natomiast w zakładce „Kontakt” znajdziecie oczywiście dane umożliwiające nawiązanie ze mną kontaktu, do czego serdecznie Was zapraszam – odpowiem z pewnością na każdego e-maila – jeśli nawet nie od razu, to w ciągu kilku dni.

Miłego czytania i oglądania!

Rafał